Schowek Twój schowek jest pusty
Twój koszyk jest pusty ...

Kategorie

Informacje

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Kontakt

  • NIP: 771-25-98-983
  • E-mail:biuro@twojeleki.com.pl
  • Telefon44 645 98 48
    608-527-008
    600-397-313
  • Godziny działania sklepucodziennie 8.00 - 20.00, w soboty 8.00 - 14.00
1 » DLA OJCÓW2

DLA OJCÓW

Dla Ojców
      
Jeśli chodzi o karmienie piersią, wiele osób uważa, że Ojcowie nie odgrywają ważnej roli lub mają niewielki wpływ na karmienie. Jednakże, choć Tata nie może z oczywistych względów karmić dziecka, zwłaszcza jeśli Mama karmi je wyłącznie piersią, jest wiele rzeczy, którymi może się zająć, aby nawiązać kontakt z Maluszkiem. Oto niektóre propozycje:
Jedyną rzeczą, jakiej Tata nie może robić jest karmienie piersią! Tatusiowie mogą zmieniać pieluchy, uspokajać płaczące dziecko, przytulać i trzymać je na rękach, kąpać je, bawić się z nim – co może okazać się niezwykle korzystne dla dziecka, ekscytujące dla Taty i niezwykle pomocne dla Mamy.
Najlepszym sposobem na uszczęśliwienie dziecka jest uszczęśliwienie partnerki. Pomagaj sprzątać i wykonywać inne obowiązki domowe, aby Mama mogła skupić się nie tylko na karmieniu piersią i dziecku, ale także na sobie. Zadbaj o równowagę w Waszym związku, ponieważ narodziny dziecka mogą okazać się niezwykle pięknym, ale zarazem trudnym okresem dla wielu par.
 
Jeśli macie już dzieci, pojawienie się nowego członka rodziny może wywołać dużą rewolucję w Waszym dotychczasowym życiu. Jeśli możesz, weź krótki urlop, aby odciążyć partnerkę w opiece nad starszymi dziećmi przez pierwsze kilka tygodni. Zabierz dzieci na spacer, do kina, zorganizuj im ciekawe rozrywki tak aby wszyscy mogli oswoić się z nową sytuacją i aby mama mogła trochę odpocząć.
 
Gdy tylko możesz, wstawaj do dziecka i przynoś je Mamie w nocy do łóżka, tak abyś Ty również mógł mieć swój udział w karmieniu.
Po nakarmieniu dziecka, zaproponuj kołysanie go, ponoszenie do odbijania lub ułożenie go ponownie do snu.
Chroń swoją partnerkę przed gośćmi, którzy choć zwykle mają szczere intencje bywają natrętni i irytujący ze swoimi mądrymi radami. Przyjaciele i krewni mogą nagle stać się ekspertami w kwestii wychowywania dziecka i karmieniu piersią. Grzecznie, ale stanowczo dziękujcie za doradztwo w kwestii opieki nad nowonarodzonym dzieckiem.
Ważne jest, abyście spędzali jak najwięcej czasu wspólnie, całą rodziną i w natłoku nowych obowiązków znaleźli czas dla siebie.
Zabieraj dziecko na spacery i proponuj swojej partnerce odpoczynek, drzemkę lub kojącą kąpiel. 
Obserwuj uważnie Mamę pod kątem depresji poporodowej. Wiele młodych matek wpada w melancholię, często wywołaną zmęczeniem i zmianami hormonalnymi, która jednak mija szybko. Jeśli jednak zauważysz, że partnerka jest smutna, przygnębiona lub często płacze, porozmawiaj z nią na ten temat i namów na konsultację u specjalisty.
Gdy nowe dziecko pojawia się w rodzinie, czy to pierwsze, czy kolejne, na początku wszystko wydaje się nieco dziwne. Pamiętaj o prostym okazywaniu uczuć i czułości, powiedz partnerce miły komplement, zaskocz ją kolacją przy świecach, dużo rozmawiajcie o swoich uczuciach. Pamiętaj, że wszystko co Was teraz spotyka ma wymiar wyjątkowy i tylko od Was zależy w jakiej atmosferze dorastać będzie Wasze Maleństwo. Nie powinieneś czuć się wykluczony z macierzyństwa, skoro jest tyle sposobów, dzięki którym możesz się do niego włączyć.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl