Schowek Twój schowek jest pusty
Twój koszyk jest pusty ...

Kategorie

Informacje

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Kontakt

  • NIP: 771-25-98-983
  • E-mail:biuro@twojeleki.com.pl
  • Telefon44 645 98 48
    608-527-008
    600-397-313
  • Godziny działania sklepucodziennie 8.00 - 20.00, w soboty 8.00 - 14.00
1 » KARMIENIE DZIECI POCZĄTKI2

KARMIENIE DZIECI POCZĄTKI

Początki

W wiedzy siła     
           
     Niedawne badania pokazały, że aż 84% kobiet w ciąży jest świadomych korzyści płynących z karmienia piersią, a 70% planuje karmić właśnie w ten sposób (źródło: Badanie na temat sposobu karmienia noworodków przeprowadzone przez Biuro Statystyczne w UK). Wiele kobiet poszukuje informacji już w trakcie ciąży, aby wiedzieć, czego mogą się spodziewać i zawczasu dotrzeć do źródeł wsparcia i pomocy przy karmieniu piersią. 
Niektóre z przyszłych mam czytają o karmieniu piersią w książkach i czasopismach, oglądają programy na ten temat, rozmawiają z innymi kobietami posiadającymi większe doświadczenie – wszystko to, aby przygotować się możliwie najlepiej. Inne zwracają się bezpośrednio do specjalistów laktacyjnych, uczęszczają na zajęcia w szkołach rodzenia, organizują spotkania lub zakładają grupy wsparcia dla kobiet karmiących piersią. Daje im to możliwość zadawania pytań, dzielenia się wiedzą, a także poznania opinii specjalistów – położnych, czy konsultantów laktacyjnych.
Warto znaleźć osobę, z którą będziesz mogła się skontaktować w razie wątpliwości, liczyć na jej pomoc, czy wsparcie, zwłaszcza w pierwszych tygodniach po urodzeniu dziecka, gdy będziesz dopiero uczyła się karmić piersią. 
            
     Przyjmij odpowiednia pozycję     
  
Odpowiednia pozycja zarówno matki, jak i dziecka, a w szczególności 
prawidłowe przystawienie dziecka do piersi są niezwykle ważne, ponieważ 
pomogą Ci zapobiec dolegliwościom i bolesności piersi, oraz zapobiegną produkcji niewystarczającej ilości pokarmu.

W pozycjach siedzących plecy mamy powinny być wyprostowane i dobrze podparte. Pierś układa się wtedy naturalnie i jest najlepiej dostępna dla dziecka. Nogi oparte są na podłodze lub podnóżku. Na kolanach trzeba położyć małe poduszki lub zrolowany koc, tak aby dziecko i ręka matki były stabilnie podparte przez cały czas karmienia.

Pozycja klasyczna – dziecko przylega brzuszkiem do brzucha matki, główka oparta jest w zgięciu łokciowym, przedramię matki podtrzymuje plecy, a dłoń pośladki dziecka; Jest to pozycja najczęściej wybierana przez karmiące matki.

Pozycja krzyżowa – dziecko jest ułożone podobnie jak w pozycji klasycznej, trzymane ręką przeciw do piersi, z której jest karmione. Dłoń matki podpiera kark i główkę dziecka, zaś przedramię jego plecy.

Pozycja "Spod pachy" – dziecko jest zwrócone brzuszkiem do boku mamy, nóżki znajdują się pod pachą. Dłoń mamy podtrzymuje główkę i kark dziecka, a przedramię jego plecy.

Pozycja "Na boku " – matka układa się wygodnie na boku, jej ramię jest oparte
o podłoże, Należy zwrócić uwagę, aby nie przenosić ciężaru ciała na łokieć!
Małe poduszki warto włożyć pod plecy i między kolana. Dziecko leży przy matce (brzuszek do brzucha), oparte na jej ramieniu lub bezpośrednio na podłożu.

Pozycja "Na plecach " – dziecko jest ułożone na mamie, z boku podtrzymywane jej ramieniem i podparte poduszkami tak, by jego głowa znajdowała się na wysokości piersi. Pozycja ta jest szczególnie zalecana do karmienia po cięciu cesarskim w znieczuleniu przewodowym, kiedy dolna część ciała matki jest bezwładna.

Karmienie w pozycji półleżącej - klasycznej lub krzyżowej, na boku lub na plecach
 
Bez względu na pozycję, upewnij się, że głowa i ciało dziecka skierowane są w kierunku piersi. Pomóż dziecku sięgnąć do piersi, najpierw brodą, tak aby brodawka sięgnęła podniebienia, gdy dziecko otworzy szeroko buzię. Dziecko powinno objąć ustami sporą część otoczki brodawki piersi (ciemna część sutka), aby dobrze ją złapać. Odpowiednie ułożenie (gdy brodawka pozostaje głęboko w buzi dziecka) może zapobiec bolesności piersi i zagwarantować odpowiednią ilość pokarmu, potrzebnemu Maleństwu.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl