Schowek Twój schowek jest pusty
Twój koszyk jest pusty ...

Kategorie

Informacje

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Kontakt

  • NIP: 771-25-98-983
  • E-mail:biuro@twojeleki.com.pl
  • Telefon44 645 98 48
    608-527-008
    600-397-313
  • Godziny działania sklepucodziennie 8.00 - 20.00, w soboty 8.00 - 14.00
1 » ODPARZENIA2

ODPARZENIA

Odparzenia – jak powstają?

Odparzenia to problem skórny spotykany zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Powstaje w wyniku ścierania się dwóch powierzchni – zazwyczaj skóry z materiałem (ubraniami, butami). Odparzenia powstają bardzo często u niemowlaków, kiedym z niską częstotliwością zmieniana jest pieluszka. Maluchy mają niezwykle wrażliwą skórę, o którą trzeba dbać z należytą starannością. Wilgotna pieluszka powoduje odparzenia w pachwinach oraz na pośladkach. Newralgiczne są również okolice pach, gdzie ściera się skóra dziecka z ubrankiem, powodując odparzenia. Odparzenia skóry są nieprzyjemne dla maluszka. Ponadto, czerwona, opuchnięta, szczypiąca skóra łatwiej ulega zakażeniom.

Odparzenia u dorosłych występują w podobnych miejscach – tam, gdzie szybko robi się ciepło i wydzielany jest pot. Wilgoć oraz ścieranie to główne czynniki powstawania odparzeń, dlatego narażone są na nie szczególnie osoby uprawiające sport lub mające problemy z nadpotliwością albo nadwagą. Częściej mamy do czynienia z odparzeniami podczas gorących miesięcy, kiedy potliwość wzrasta. Na odparzenia narażone są miejsca szczególnie potliwe – pachy, pachwiny, stopy, zgięcia pod kolanami, okolice biustu. W przypadku braku jędrności skóry oraz jej nadmiernej ilości (co może być skutkiem nadwagi lub otyłości), odparzenia robią się właśnie w miejscach ścierania się skór. Bywa to niezwykle bolesne i uciążliwe.

Odparzenia skóry – co zrobić, by im zapobiec?

W przypadku dzieci, najważniejsze jest ich częste przebieranie oraz ubieranie adekwatnie do pogody i stanu zdrowia. Zarówno przegrzanie jak i oziębienie niemowlaka jest szkodliwe. Ważne jest każdorazowe dokładne osuszanie skóry, aby nie pozostawała wilgotna. Aby zapobiec odparzeniom skóry, należy o nią odpowiednio dbać. Warto stosować do pielęgnacji kremy i zasypki przeciw odparzeniom.

Podobnie jak u dzieci, u dorosłych narażonych na odparzenia stosuje się kremy natłuszczające, które zmniejszają tarcie, minimalizując prawdopodobieństwo powstawania bolesnych ran. Stosowane są one w szczególności u osób starszych, które z powodu choroby, większość czasu leżą. Popularnym środkiem wysuszającym jest talk – nie jest to jednak długotrwałe rozwiązanie problemu. Osobom aktywnie uprawiającym sport zaleca się wypróbowanie odzieży sportowej, która zaprojektowana jest z myślą o tym, aby niwelować prawdopodobieństwo odparzeń podczas ćwiczeń.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl